2 3 A B C D E F G H I K L M N P R S T V W

E

E-cigarety

Neboli elektronické cigarety či vaporizéry. Jedná se o elektronická zařízení vyrábějící aerosol, vizuálně podobný cigaretovému kouři, z kapalné náplně obecně nazývané e-liquid. Tyto náplně mají různé příchutě a obsah, přičemž nutně nemusí obsahovat nikotin.

EHTP

Z anglického Electronically Heated Tobacco Product, je kategorie zařízení, které slouží k nahřívání tabáku oproti jeho spalování jako u klasických cigaret. Společnost Philip Morris International dospělým kuřákům nabízí hned několik výrobků z této kategorie, např. známý IQOS nebo novinku TEEPS. Více se v anglickém jazyce dozvíte zde.

ERS

Z anglického exposure response study, je rozsáhlá studie společnosti Philip Morris International, která zjišťovala, zda kompletní přechod dospělých kuřáků na tabákové výrobky bez kouře, např. IQOS, vede ke zlepšení jejich ukazatelů klinického rizika. Cílem bylo dosáhnout obdobných hodnot těchto ukazatelů jako u abstinujících kuřáků.

EU

Evropská Unie

Expozice

Odborně míra působení látky na živý organismus neboli vystavení lidského těla účinkům chemických látek. Jde o celý proces vniknutí látky do těla až po její transport na konkrétní místa účinku v organismu.

Ikona Graf
IQOS produkuje v průměru o 95% méně škodlivin ve srovnání s referenční cigaretou. IQOS je méně škodlivý než cigarety.
Důležitá informace: IQOS není bez rizika. Obsahuje nikotin, který je návykový.
Ikona Teplota
IQOS tabák nespaluje, ale pouze nahřívá, neprodukuje tedy kouř, ale páru.
Ikona Vzduch
IQOS nemá negativní dopad na kvalitu vnitřního ovzduší.
IQOS je třeba užívat rozumně a s ohledem na okolí, zvlášte pak v blízkosti rizikových skupin.
Ikona Nikotin
IQOS poskytuje srovnatelnou dávku nikotinu jako cigarety.

Tyto stránky jsou provozovány za účelem poskytování obecných informací o nás a našem novém produktu IQOS dostupném ZDE v souladu s právními předpisy, zejména s §9 odst.1 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů.

Důležitá informace: Tento výrobek není bez rizika a je návykový. Je určen pro dospělé kuřáky.